Kaip nuomoti daiktus?

Registracija – registracija būtina, kad galėtume užtikrinti nuomos sandorio saugumą, patvirtindami abiejų pusių tapatybes. Prisijungimo būdai yra du: naudojantis elektroniniu paštu arba Facebook. Automatiškai, jūsų vartotojo rolė bus Nuomininkas. Pakeisti rolę eikite į Mano informacija -> Papildomi (jeigu norėsite nuomotis daiktus pats, tiesiog pakeiskite savo rolę atgal į Nuomininkas). Tada, eikite į Mano informacija -> Savininkas ir įveskite  savo banko sąskaitos duomenis, į ten bus pervedamos nuomos išmokos.

Kaip užsiregistruoti įmonei?

Kas svarbu kuriant daiktų skelbimus?

 • Tikslus pavadinimas. Jei aktualu, paminėkite daikto modelį. Negalima vartoti būdvardžių ir žodžių, kurie nesusiję su daiktu. Pvz.:“Pigi automobilio nuoma“, „Geriausias pasiūlymas“ ir pan.
 • Išsamus aprašymas
 • Kokybiškos nuotraukos. Rekomenduojame kelti pačių darytas nuotraukas.
 • Daiktų grupavimas – viename skelbime gali būti tik vienas daiktas. Jeigu turite daugiau nei vieną vienetą to pačio daikto, arba daiktus, kurie tinka nuomotis kartu su kitais daiktais, juos galite priskirti ir atvaizduoti tam pačiam skelbime. Jeigu pasirenkate daiktus kaip „papildomus“ – įrašykite nuomos kainą dienai. Jeigu pasirenkate kaip „lygiavertį“ daiktą – dienos kaina bus paimta iš to daikto skelbimo.
 • Konkurencinga kaina
 • Išsirinkite tarp Paprastas ir Pagrindinis kainos skaičiavimo būdų. Skaičiuoklė nėra pritaikyta ilgalaikėm nuomom. Dienos kainą įrašykite trumpalaikės nuomos. Įrašykite savaitės ir mėnėsio kainas, tai padės skaičiuoklei teisingiau apskaičiuoti nuomos kainą.
 • Minimalus nuomos laikotarpis – įrašykite, kokiam minimaliam laikotarpiui jūsų daiktas gali būti nuomojamas. Tokių būdu, nuomininkas neturės galimybės siųsti nuomos užklausos mažesniam nuomos laikotarpiui negu jūsų nustatytam.
 • Sandorio pastabos – nevieta savininko kontaktams. Jūsų kontaktiniai duomenys bus perduoti nuomininkui jam rezervavus daiktą, tad pasirūpinkite pateikti teisingą ir tikslią informaciją savo profilyje.
 • Labai svarbu daikto skelbime pažymėti datas, kada daiktas nebus prieinamas (paskutinis punktas prieš tarptautinius nustatymus), pvz. jeigu nuomojate jį per kitur arba planuojate naudotis pats. Tokiu būdu sutaupysite potencialių klientų ir savo laiką, nes kalendorius rodys šias datas kaip užimtas, ir neleis nuomininkams siųsti nuomos užklausų ir rezervuoti.

Sandorio eiga

 1. Nuomos derinimas – visa komunikacija tarp savininko ir nuomininko apie nuomos sandorį turi vykti per dalinuosi.lt vidinę žinučių sistemą. Prašome į žinutes bei nuomų užklausas reaguoti operatyviai, nes nuo to priklauso paslaugos kokybė. Su kiekviena gauta žinute ar nuomos užklausą, gausite el. paštą. Keistis kontaktais žinutėse yra draudžiama.
 2. Nuomos sandorio tvirtinimas – prieš nuomininkui atliekant mokėjimą jums reikės patvirtinti nuomos sandorį. Spauskite „Sutikti“. Taip pat turite galimybę atšaukti nuomos užklausą ir žinutėse suformuoti naują mokėjimą. Spauskite ant veržliarakčio ikonos žinučių viršuje dešinėje > „suformuoti mokėjimą“.
 3. Daikto atsiėmimas ir grąžinimas – nuomininkui atlikus mokėjimą, gausite vienas kito kontaktinę informaciją ir galėsite sutarti atsiėmimo detales. Atsiėmimo ir grąžinimo metu, turėsite pasirašyti nuomos sutartį. Galite naudoti mūsų paruoštą sutartį, arba savo. Jeigu naudosite savo sutartį, privalote apie tai informuoti nuomininką prieš apmokėjimą ir leisti susipažinti su salygomis. Jeigu naudosite mūsų paruoštą nuomos sutartį, ją matysite nuomos išklotinėje ir gausite el. paštu po nuomos apmokėjimo. Jeigu norite naudoti e. sutartį, eikite į Mano Informacija -> Savininkas ir pasirinkite „Aš noriu pasirašyti nuomos sutartį elektroninėmis priemonėmis“. Tuomet galėsite sutartį pasirašyti tiesiai ant savo telefono, planšetės ar nešiojamo kompiuterio; nuomos išklotinėje spauskite Perdavimas. Abi šalys turės galimybę pasirašyti. Grąžinant daiktą pakartokite procesą. Jeigu pasirašysite popierinę sutarties versiją, perdavimo per platformą atlikti nereikia.

Sandorio atšaukimas

Jei sandoris neapmokėtas, jį galite atšaukti vieno mygtuko paspaudimu. Jeigu nuomininkas apmokėjo sandorį, tačiau Jūs ar nuomininkas nusprendė jį atšaukti – Jūs turite mums parašyti laišką į info@dalinuosi.lt nurodydamas situaciją bei nuomos ID ir mes nuomininkui grąžinsime pinigus.

Atšaukimo sąlygos – Nuomininkui atšaukus apmokėtą sandorį likus mažiau negu 24 val. iki nuomos pradžios – nuomos mokestis negrąžinamas (Naudojimosi taisyklės 3.2).

Pinigų išmokėjimas ir mokesčiai

Nuomos mokestį iš daikto nuomininko avansu priima Dalinuosi.lt. Po kiekvieno sandorio savininkas turi palikti atsiliepimą apie sandorio eigą, taip užbaigdamas sandorį. Savininkams taikomas 10% komisinis mokestis už kiekvieną sėkmingą nuomą. Dalinuosi.lt pinigus už nuomą, nuskaičiavę komisinį mokestį, perveda į savininko banko sąskaitą kiekvieno mėnesio pirmomis dienomis. 

Saugumas

 • Užstatas – norint apsisaugoti nuo nesąžiningų vartotojų, rekomenduojame imti užstatą.
 • Prieš nuomodami savo daiktus įvertinkite nuomininko istoriją platformoje.
 • Turite galimybę nuomoti daiktą tik vartotojams, pasitvirtinusiems tapatybę su Smart-ID. Tai galite pasirinkti daikto skelbimo redagavime.
 • Daikto atidavimo metu būtinai patikrinkite nuomininko asmens tapatybės dokumentą.
 • Ką daryti, jei įtariate vagystę?
 • Kas atsako už daikto savininko patirtus nuostolius?

Kokius mokesčius turi mokėti valstybei?

Kiti patarimai padedantys nuomoti sėkmingai

 • Parodykite daiktą “Facebook” draugams. Mūsų statistika rodo, kad “Facebook” paskelbiami daiktai yra nuomojami 68% dažniau nei kiti.
 • Norint turėti didesnį nuomojamų daiktų matomumą, galite pirkti reklamą mūsų platformoje arba Facebook platformoje. Daugiau apie reklamos galimybes skaitykite čia.
 • Jeigu nuomininkas turi klausimų apie tai kaip veikia platforma – supažindinkite jį nusiųsdami šią nuorodą. Kuo paslaugesnis būsite – tuo didesnė tikimybė, kad Jūsų daiktas bus išnuomotas.
 • Populiariausios kategorijos – daugiausiai nuomų dalinuosi.lt platformoje įvyksta šiose kategorijose – automobiliai, fotoaparatai, video kameros, žaidimų konsolės, laisvalaikio įranga.

Atostogų režimas – deaktyvuokite visus savo nuomojamus daiktus vienu paspaudimu. Tai galte padaryti nuėję į Mano informacija > Savininkas.

Dalinuosi.lt taisyklės savininkams

 • Jeigu nebuvote prisijungę prie savo paskyros ilgiau negu 6 mėnesius, jūsų daiktai taps neaktyvūs. Juos aktyvuoti galite redaguodami skelbimą skiltyje „Mano daiktai“
 • Kodėl gavau įspėjimą ar buvau užblokuotas?
 • Dalinuosi.lt pasilieka teisę pašalinti skelbimą be įspėjimo