Kaip veikia nuomos platforma?

Norint tapti dalinuosi.lt bendruomenės nariu, labai svarbu suprasti kaip veikia nuomos platforma. Pirmas žingsnis – registracija. Tai galite padaryti paspaudę puslapio viršuje esantį mygtuką „Prisijungti“. Registracijos būdai yra du: naudojantis elektroniniu paštu arba Facebook. Prisijungimas būtinas, kad galėtume užtikrinti nuomos sandorio saugumą, patvirtindami abiejų pusių tapatybes.

Nuomos platformos schema

kaip veikia platforma (schema)

 

Trumpai aprašome pagrindinius žingsnius norint išsinuomoti daiktą:

  • Pasiteiraukite dėl nuomos žinute ir sutarkite visas sąlygas (ar daiktas laisvas jums reikiamu laikotarpiu, kokia būtų sandorio kaina (primename, kad minimali sandorio suma – 8 eu) ir kitus dominančius dalykus.). Labai svarbi taisyklė – žinutėse draudžiama keistis kontaktais siekiant atlikti nuomą ne per platformą.
  • Susitarę dėl sąlygų, pažymėkite kalendoriuje sutartas datas ir išsiųskite užklausą. Daikto savininkas gavęs užklausą turi galimybę esant poreikiui koreguoti nuomos laikotarpį ir kainą. Jam patvirtinus užklausą jums atsiras galimybė apmokėti. Dalinuosi.lt pinigus laiko iki sandorio pabaigos ir išmokami savininkui yra tik sandoriui pasibaigus. Jeigu iškils nesklandumų, Dalinuosi.lt pinigus grąžins nuomininkui.
  • Atlikę mokėjimą, gausite savininko asmeninius kontaktus. Nepamirškite atsispausdinti 2 sutarčių – viena nuomininkui, kita savininkui. Atsiėmant daiktą abi šalys turi jas pasirašyti.
  • Grąžinę daiktą palikite atsiliepimą apie sandorį. Savininkui atsiliepimą palikti būtina, o nuomininkui ne, tačiau labai prašome stengtis bet kuriuo atveju atsiliepimą palikti. Taip padėsite kitiems bendruomenės nariams. Primename, kad nuomos sandoris užbaigtas skaitosi tik tuomet, kai savininkas palieka atsiliepimą apie nuomininką.

Ką reikia žinoti apie daiktų nuomą?

  • Pirmiausia, jeigu norite sulaukti sėkmės, nuomokite veiksmo kameras, fototechniką, automobilius, žaidimų kompiuterius. Atkreipkite dėmesį į kitų žmonių siūlomus daiktus. Jei nuomosite prastesnius daiktus didesnėmis kainomis – nuomos šansai bus maži.
  • Kokybiškos nuotraukos ir aiškus bei tvarkingas aprašymas stipriai padidina šansus išnuomoti savo daiktą. Pasistenkite skirti tam laiko.
  • Minimali sandorio suma privalo būti 8 EUR. Mažesnių pavedimų Dalinuosi.lt neaptarnauja.
  • Nuo kiekvieno sandorio Dalinuosi.lt nuskaičiuos 15% arba 20% komisinį mokestį, priklausomai nuo išmokėjimo plano, kurį yra pasirinkęs daikto savininkas.

Daugiau informacijos apie konkrečius klausimus rasite DUK.