Savininkų D.U.K.

  • Ar fiziniai asmenys gali nuomoti daiktus? Taip, gali.
  • Ar galiu apdrausti savo nuomojamus daiktus? Ne, tokios galimybės kol kas nėra. 
  • Kas nutinka jeigu mano daiktas yra sugadinamas arba negrąžinamas? Pasirašydami daikto nuomos sutartį nuomininkas įsipareigoja jos laikytis. Siekdami apsisaugoti nuo nesąžiningų nuomininkų prašykite užstato, nenuomokite savo daikto jeigu nuomininkas pasirodė įtartinas ar trūksta reikalingų asmens duomenų reikalingų nuomos sutarčiai sudaryti. 
  • Ar nuomojant daiktą gaunu nuomininko asmeninius duomenis (vardą,pavardę, asm.kodą ir kt..)? ar jis privalo pateikti savo asmens dokumentą? Nuomos sutartyje turi būti pateikti abiejų šalių kontaktiniai duomenys: vardas, pavardė, adresas, gimimo data bei telefono numeris. Atsiimant daiktą nuomininkas turi parodyti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
  • Ar nuomininkas privalo palikti užstatą atsiimadamas daiktą? Užstato reikalavimas yra daikto savininko pasirinkimas. Norint prašyti užstato, įveskite sumą į atitinkamą langelį daikto skelbime. 
  • Kada jūsų platformai sumokami mokesčiai ir kokie jie? Daiktų savininkui yra taikomas 10% + PVM komisinis mokestis, kuris yra išskaičiuojamas iš visos sandorio sumos. Pinigus už nuomą pervedame į savininko banko sąskaitą kiekvieno mėnesio pirmomis dienomis. Skaitykite daugiau apie platformos mokesčius.

D.U.K. automobilių nuomoje

  • Ar nuomai siūlomas automobilis turi turėti KASKO draudimą? Ne, nėra būtina. 
  • Jei siūlomas automobilis neapdraustas KASKO draudimu, tačiau nuomininkas padaro avariją ir tampa kaltu, kas automobilio savininkui atlygina žalą? Žalą turi atlyginti nuomininkas pagal jūsų pasirašytą automobilio nuomos sutartį. 
  • Jei nuomininkas dėl greičio viršijimo gauną baudą, kas transporto priemonės savininkui atlygina žalą? Žalą turi atlyginti nuomininkas pagal jūsų pasirašytą automobilio nuomos sutartį
  • Dėl atsakomybės už KET pažeidimus. Automobilio nuomos sutartyje yra įpareigojimas nuomininkui sumokėti visas jam paskirtas baudas už KET, ANK, BK pažeidimus. Šiuo klausimu nuomotojas yra tikrai apsaugotas. Kalbant apie kliento nurodomų grafų („Vairuotojo pažymėjimo išdavimo data” ir „Išdavusi institucija”) įtraukimą į sutartį, tai jie nėra esminiai, tačiau siekiant ateityje išvengti papildomų klausimų, juos galima įrašyti automobilio nuomos sutarties 2 dalyje esančios lentelės grafoje „Automobilio vairuotojai (vairuotojo pažymėjimo Nr., vairuotojo pažymėjimo išdavimo data, vairuotojo pažymėjimą išdavusi institucija)“. Įtraukus reikalavimą nurodyti vairuotojo pažymėjimo išdavimo datą, nuomotojai žinos kokį vairavimo stažą turės asmuo, vairuosiantis automobilį, ir bus išvengta tokių atveju, kuomet išnuomotas automobilis neturėjo reikiamo draudimo.