Warning: file_put_contents(): Only 0 of 50 bytes written, possibly out of free disk space in /home/info.dalinuosi.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-defender/framework/base/base.php on line 68 Warning: file_put_contents(): Only 0 of 50 bytes written, possibly out of free disk space in /home/info.dalinuosi.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-defender/framework/base/base.php on line 68 Warning: file_put_contents(): Only 0 of 21 bytes written, possibly out of free disk space in /home/info.dalinuosi.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-defender/framework/base/base.php on line 68 Warning: file_put_contents(): Only 0 of 26 bytes written, possibly out of free disk space in /home/info.dalinuosi.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-defender/framework/base/base.php on line 68 Kas atsako už daikto savininko patiriamus nuostolius?

Kas atsako už daikto savininko patiriamus nuostolius?

Dalinuosi.lt siekia daiktų savininkams padėti kuo sėkmingiau nuomoti daiktus ir automobilius atlikdamas  tarpininko vaidmenį tarp jų ir nuomininkų. Būdamas tarpininku dalinuosi.lt negali garantuoti, kad visos nuomos įvyks sklandžiai. 

Pirmiausia daikto savininkas, kuris gauna didžiausia naudą iš nuomos, yra atsakingas už savo skelbimą, jo aktyvumą, pateiktą kainodarą, nuomos sutarties sudarymą, nuomos sutarties pasirašymą ir vykdymą. Dalinuosi.lt pateikiamos ir automatiškai užpildomos sutartys yra palengvinimas, leidžiantis greitai ir efektyviai vykdyti nuomos veiklą. Tačiau vartotojai sudarydami sutartį yra visiškai atsakingi už sutartyje esantį turinį ir dėl jos vykdymo kylančias teisines pasekmes.

Savininkai turi teisę sudaryti savo paruoštą nuomos sutartį. Prieš pasirašant tokią sutartį, reikia įspėti sutarties puses apie pakeistą, papildytą dokumentą.

Vykdydami nuomos veiklą savininkai prisiima ir riziką nesėkmingo sandoriu atveju. Dalinuosi.lt neprivalo teikti jokios teisinės ar kitokios pagalbos. Dalinuosi.lt taip pat šiuo metu neteikia apsaugų, garantijų ar draudimų.

Savininkams rekomenduojama įvertinti ne tik nuomos naudą, bet ir galimas rizikas, kurios kyla dėl mažos dalies nesąžiningų nuomininkų veiklos.

Būdai, padedantys užtikrinti sėkmingą nuomą:

  • Užstatas – norint apsisaugoti nuo nesąžiningų vartotojų, rekomenduojame imti užstatą.
  • Prieš nuomodami savo daiktus įvertinkite nuomininko istoriją platformoje – atsiliepimus
  • Turite galimybę nuomoti daiktą tik vartotojams, pasitvirtinusiems tapatybę su Smart-ID. Tai galite pasirinkti daikto skelbimo redagavime.
  • Daikto atidavimo metu būtinai patikrinkite nuomininko asmens tapatybės dokumentą.

Dėl atsakomybės už KET pažeidimus

Automobilio nuomos sutartyje yra įpareigojimas nuomininkui sumokėti visas jam paskirtas baudas už KET, ANK, BK pažeidimus. Šiuo klausimu nuomotojas yra tikrai apsaugotas. Kalbant apie kliento nurodomų grafų („Vairuotojo pažymėjimo išdavimo data” ir „Išdavusi institucija”) įtraukimą į sutartį, tai jie nėra esminiai, tačiau siekiant ateityje išvengti papildomų klausimų, juos galima įrašyti automobilio nuomos sutarties 2 dalyje esančios lentelės grafoje „Automobilio vairuotojai (vairuotojo pažymėjimo Nr., vairuotojo pažymėjimo išdavimo data, vairuotojo pažymėjimą išdavusi institucija)“. Įtraukus reikalavimą nurodyti vairuotojo pažymėjimo išdavimo datą, nuomotojai žinos kokį vairavimo stažą turės asmuo, vairuosiantis automobilį, ir bus išvengta tokių atveju, kuomet išnuomotas automobilis neturėjo reikiamo draudimo.

Žalos atveju

Jeigu daikto nuomininkas padaro žalą daiktui ir dėl to daikto savininkas patiria nuostolius, o nuomininkas geranoriškai jos neatlygina, galite kreiptis į mūsų skolų išieškojimo partnerius Conlex.

El. laišką formuokite taip:

1. Laiško temą nurodykite „Dalinuosi.lt Nuomos ID[123] nevykdymas“.

2. Siųskite el. laišką adresu info@conlex.lt ir info@dalinuosi.lt.

3. Prie el. laiško pridėkite pasirašytą nuomos sutartį.

4. Mes iš savo pusės pridėsime papildomą informaciją jeigu tokia bus reikalinga. 

Per 1 darbo dieną su jumis susisieks mūsų partnerių atstovas ir padės įvykdyti tolimesnius žingsnius.