Tapatybės patikrinimas: Smart-ID/M. parašas ir Creditinfo

Daiktų savininkai, per daikto skelbimo nustatymus, turi galimybę pasirinkti nuomoti savo daiktus tik vartotojams su patvirtinta asmens tapatybe. Tokiu atveju vartotojas turi patvirtinti savo tapatybę su Smart-ID/mobiliu parašu ir tik tada galės išsiųsti nuomos užklausą. Patvirtindami savo tapatybę Jūs pateikiate platformai savo vardą, pavardę ir gimimo datą. Šie duomenys yra naudojami sudarant daikto nuomos sutartį.

Jeigu pasitvirtinsite tapatybę be Creditinfo – jūsų profilyje matysis, kad esate pasitvirtinęs tapatybę, tačiau jums neleis siųsti užklausos daiktams, kurie reikalauja tapatybės patvirtinimo.

SMART-ID tapatybės patvirtinimas

Norėdami patvirtinti tapatybę Jums reikės į mobilųjį telefoną atsiųsti SMART-ID aplikaciją. Pasitvirtinti tapatybę per SMART-ID galite su m. parašu arba naudojant biometrinį identifikavimą. Jeigu jūsų SMART-ID paskyra yra sukurta naudojant banko sąsają, jūsų SMART-ID paskyros lygis su SMART-ID Basic, skirtas naudoti tik internetinei bankininkystei. Norint naudotis visoms e. paslaugoms, integruotoms į „Smart-ID“ tinklą, jums reikia pasitvirtinti tapatybę naudojant bet kurį kitą būdą, isskyrus banko sąsają. 

Norėdami pasitvirtinti tapatybę dalinuosi.lt sistemoje, eikite į Mano informacija > Tapatybės patvirtinimas > SMART-ID ir įveskite savo asmens kodą. Toliau sekite instrukcijas SMART-ID aplikacijoje. Jeigu kyla klausimų ar problemų tapatybės tvirtinimo procese – kreipkitės į SMART-ID pagalbos tarnybą.

Mobiliojo parašo tapatybės patvirtinimas

Eikite į Mano informacija > Tapatybės patvirtinimas > Mobilusis parašas ir įveskite savo asmens kodą bei telefono numerį.

Kreditingumo patikra

Tais atvejais, kai daikto savininkas jam priklausančius daiktus nuomoja tik tiems vartotojams, kurių tapatybė yra patvirtinta, dalinuosi.lt papildomai tikrina potencialių nuomininkų kreditingumą UAB „Creditinfo Lietuva“ pagalba (t.y. mokėjimų istorija, vėlavimus atsiskaityti, turto areštų informacija, teisminės bylos, antstolių informacija ir kita). Kreditingumo tikrinimo tikslu tokio vartotojo asmens kodas yra perduodamas UAB „Creditinfo Lietuva“ ir jokia forma nesaugomas Dalinuosi.lt sistemoje.

Tuo atveju, jeigu vartotojo kreditingumo rizika yra aukšta, dalinuosi.lt sistema neleidžia vartotojui išsiųsti užklausos ir išsinuomoti pasirinkto daikto. Šiuo metu dalinuosi.lt sistema praleidžia A, B ir C klases. Jeigu norite sužinoti savo klasę, parašykite mums ir mes patikrinsime. Jeigu nesutinkate su jūsų nustatytu kreditingumu ar norite kitos papildomos informacijos – kreipkitės į Creditinfo.

Vartotojų kreditingumo duomenys yra saugomi dalinuosi.lt sistemoje, tačiau nėra atvaizduojami (viešinami) jos vartotojams. Kreditingumą tikriname kas mėnesį laiko, tad praėjus mėnesiui nuo paskutinės patikros, jūs būsite nukreiptas į savo paskyrą pakartotinai kreditingumą patikrai.