„Startuperiai“ prašo užtikrinti reformų skaidrumą

Pradedantieji verslininkai kreipiasi į Algirdo Butkevičiaus vyriausybę, prašydami užtikrinti skaidrumą vykdant verslumą ir investicijas skatinančių organizacijų reformas. Viešosios įstaigos „Versli Lietuva“ vadovo Pauliaus Lukausko pašalinimas be argumentuotų priežasčių kelia nerimą, kad su verslu tiesiogiai dirbančios institucijos bus įpainiotos į postų ir lėšų dalybas tarp atskirų politinių partijų narių bei jų rėmėjų.

Žemiau pasirašantieji pradedantieji verslininkai ir savarankiškai dirbantys specialistai yra tiesiogiai suinteresuoti, kad valstybinėms įstaigoms vadovautų kompetentingi specialistai. Tokie, koks buvo verslo pasaulio vertinamas, tarptautinės patirties turintis P. Lukauskas. Ūkio ministrė Birutė Vėsaitė, aiškindama „Verslios Lietuvos“ direktoriaus atleidimo motyvus, visuomenei pateikė visiškai nelogiškus argumentus.

Susidaro įpūdis, kad ūkio ministrei nerūpi statistika ir faktai, o ji vadovaujasi partiniais interesais. Lietuvos eksporto augimas dviženkliais procentiniais punktais ir plėtra naujose rinkose bei įmonių skaičiaus didėjimas Lietuvoje yra vieni iš tų rodiklių, įrodantys, kad P. Lukausko vadovaujama organizacija dirbo sėkmingai. Būtent verslumo ir eksporto augimas yra pagrindinės organizacijos funkcijos. Konsultacijos, renginiai, mugės, specialios programos smulkiam verslui ir „startupams“ yra kiti argumentai, įrodantys „Verslios Lietuvos“ veiklos naudą.

Šio kreipimosi autoriai tiesiogiai dirbo ir bendradarbiavimo su „Verslia Lietuva“, dalyvavo jos programose ar renginiuose. Mes atsakingai galime pareikšti, kad šios organizacijos veikla nebuvo imitacinė, o jaunam verslui davė realios naudos, todėl p. B. Vėsaitės argumentai dėl P.Lukausko vadovautos organizacijos veiklos neefektyvumo, mūsų nuomone, yra visiškai niekiniai. Kviečiame pateikti tikruosius argumentus, kodėl šios vyriausybės pirmieji darbai verslumo skatinimo srityje yra griovimas to, kas sėkmingai buvo statoma.

Taip pat prašome ministrės B. Vėsaitės viešai pristatyti kitą kandidatą į „Verslios Lietuvos“ vadovus. Jeigu žiniasklaidos pranešimai apie Violetos Boreikienės kandidatūrą pasitvirtins, tai kelia nuogąstavimų dėl partinių interesų protegavimo, užuot renkantis labiausiai kvalifikuotą specialistą rinkoje.

Mes prašome, kad Vyriausybė laikytųsi pačių aukščiausių skaidrumo reikalavimų vykdydama pertvarkas, liečiančias verslą. Mums nepriimtina tai, kad dėl partinių interesų yra naikinama verslo vystymo ekosistema ir iš postų šalinami kvalifikuoti specialistai vien todėl, kad jie neturi užnugario politinėse partijose.

Pasirašo:

Paulius Valatkevičius, MB „Dalinuosi.lt“ vadovas

Evaldas Činga, UAB „Made in Vilnius“ vadovas

Vilma Kelečiūtė, UAB „Made in Vilnius“ Rinkodaros ir pardavimų vadovė