Naujas etapas – su mažesniais mokesčiais savininkams ir PVM naujienos

Į naują etapą po investicijos žengiantis Dalinuosi.lt keičia paslaugų kainodarą ir didėjant nuomų apsukoms tampa pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtoju. Tai reiškia, kad nuo sausio 7 d. daiktų savininkai ir nuomininkai už tarpininkavimo paslaugas gaus PVM sąskaitas-faktūras.

Daiktų savininkai nuo šiol moka 10% sandorio vertės komisinį mokestį + PVM vietoje anksčiau buvusių 15% arba 20%. Be to, kadangi suvienodinamas komisinis mokestis visiems savininkams, atsisakoma skirtingų pinigų išmokėjimų periodiškumo – nuomos pinigai išmokami kas mėnesį. Iki pakeitimų mėnesinį periodiškumą buvo pasirinkę daugiau kaip 80% daiktų savininkų.

Nuomininkams įvedama dinaminė kainodara ir panaikinamas mokestis už mokėjimo administravimo paslaugas. Tai reiškia, kad komisinis mokestis nuomininkams nustatomas dinamiškai pagal vartotojo patikimumą, daikto vertę ir pasiūlos-paklausos santykį. Numatomas mokesčio vidurkis – 15% su PVM (PVM jau įskaičiuotas į komisinį). Daiktų savininkai turėtų atkreipti dėmesį, kad nuomininkai, rinkdamiesi daiktą, matys ne galutinę nuomos sumą – ji bus apskaičiuota pagal formulę = “sutarta nuomos kaina” + vidutiniškai 15%.

Už Dalinuosi.lt administruojamų daiktų sandorius nuomininkams išrašoma PVM sąskaita faktūra visai sumai.

PVM mokėtojai prie savo profilio informacijos turi nurodyti savo kodą.

Jeigu jums kyla klausimų dėl naujos mokesčių tvarkos, daugiau informacijos rasite DUK arba rašykite mums Facebooke arba info@dalinuosi.lt. Telefonu mokesčių klausimais nekonsultuojame.