Originalūs akumuliatoriai fotoaparatams ar analogai?

Pripažinkime – fotoaparatų akumuliatorių mums reikia ne vieno. Dažnai neužtenka ir papildomo atsarginio. Kuomet išvykstama į kelionę, gamtą, kur nėra elektros ar tiesiog vykstama į darbą ir fotografuojama nuo 8 iki 17 esant ne studijoje – akumuliatorių reikia visos krūvos. O jie nėra pigi prekė. Ypač jei reikia pirkti kokius 5 originalius akumuliatorius fotoaparatui. O jei dirbama su keliais skirtingais fotoaparatais ir visiems reikalingi skirtingi akumuliatoriai, ir niekada nežinai, kurio fotoaparato tą dieną prireiks – situacija tikrai nepavydėtina.

Galbūt dėl to daugiau fotografuojantys pradeda žvalgytis alternatyvų, kurios leistų sutaupyti. Vienas iš būdų – akumuliatorių analogai. Kas tai, kokie jų privalumai ir trūkumai, ir kodėl vis dažniau atsigręžiama būtent į fotoaparatų akumuliatorių analogus?

Kas yra fotoaparatų akumuliatorių analogai?

Kuomet įsigyjate fotoaparatą, jis būna sukomplektuotas su originaliu akumuliatoriumi. Toks akumuliatorius yra gaminamas tos pačios įmonės, pagal išsikeltus standartus. Kiekvienas modelis dažnai komplektuojamas su vis kitokiu akumuliatoriumi – patobulinti, atnaujinti, pritaikyti būtent tam fotoaparato modeliui. Kitaip tariant, Canon fotoaparatai komplektuojami su Canon akumuliatoriais, Sony – su Sony ir t.t.

Tuo tarpu analogais vadinami tie fotoaparatų akumuliatoriai, kurie gaminami kitose gamyklose, orientuotose į baterijų ir akumuliatorių gamybą bei ant jų nesipuikuoja fototechnikos prekiniai ženklai.  Pavyzdžiui, jei jūsų Canon EOS 500D fotoaparatas naudoja Canon LP-E5 akumuliatorių, ant akumuliatoriaus analogo nebus užrašo Canon, tik LP-E5. Būtent akumuliatorių modelių pavadinimai yra esminiai ieškant tinkamo savo fotoaparatui.

Koks analogų pranašumas?

Vienas stiprus pranašumas, telpantis į penkias raides: Kaina! Akumuliatorių analogų kaina yra gerokai mažesnė nei originalų. Dažnai už vieną originalų akumuliatorių sumokama kaip už du ar net tris originalių akumuliatorių analogus. Pabandykime palyginti. Štai oficialioje Nikon prekinio ženklo fototechnikos el.parduotuvėje nurodytos tokios populiariausių akumuliatorių kainos:

EN-EL14 – 57,99 €

EN-EL22 – 44,99 €

EN-EL12 – 39,99 €

Tuo tarpu akumuliatorių analogus prekiaujančioje fotopriedai.lt el.parduotuvėje tokius pat akumuliatorių analogų modelius galima įsigyti už štai tokias kainas:

EN-EL14 – 20 €

EN-EL22 – 13 €

EN-EL12 – 10 €

Skirtumas akivaizdus. Tačiau kodėl tokia maža analogų kaina? Kur čia „kabliukas“?

Gaminami specializuotose akumuliatorių ir baterijų gamyklose, dažniausiai Kinijoje ar kitose šalyse, kur gamyba yra itin pigi. Norėdami konkuruoti, gamintojai leidžia itin pigias kainas.

Kaina, o kokybė?

Maža kaina, nebūtinai reiškia prastą kokybę. Visgi, reikia pripažinti, rinkoje esama itin prastos kokybės akumuliatorių, kurie gadina kokybę akcentuojančių gamintojų reputaciją ir nepatyrusius fotografus verčia eikvoti pinigus renkantis lengviausią kelią – pirkti originalius akumuliatorius.

Štai todėl, norint sutaupyti ir įsigyti kokybiškus, lygiavertės kokybės kaip originalai akumuliatorius, reikia atlikti namų darbus – skaityti atsiliepimus, peržiūrėti autoritetingų portalų sudaromus geriausių akumuliatorių analogų topus ir pan. Arba rinktis el.parduotuves, kuriose jau atlikti visi šie veiksmai ir bandymais atrinkti geriausi akumuliatoriai. Būtent šį kelią pasirinko Fotopriedai.lt – patyrusio fotografo išbandyti ir atrinkti geriausių gamintojų akumuliatoriai su garantija leidžia pirkėjams būti tikriems, jog jie įsigyja kokybišką produktą už gerą kainą.

Straipsnio autorius: fotopriedai.lt