Dovanos, kurių neturėtumėte dovanoti per šias Kalėdas

Artėja Kalėdos ir Naujieji metai – dovanų metas. Viešumoje vis dažniau matome pasiūlymus, ką reikėtų dovanoti savo artimiesiems, tačiau niekas nekalba apie tai, kokios dovanos yra prastas pasirinkimas. O tokių dovanų tikrai pasitaiko gana dažnai.

Ekstremali patirtis – dovana, kuri galimai liks stalčiuje

Žmogus bijo aukščio, tad galbūt būtų gera idėja jam padovanoti skrydį oro balionu ar šuolį parašiutu, kad šias baimes jis įveiktų? Savaime aišku, kiekvienas atvejis yra unikalus, bet prieš pirkdami tokią dovaną, turite žmogų puikiai pažinoti. Kai kurie žmonės nori likti savo komforto zonoje, todėl ekstremali  dovana būtų labai bloga idėja.

Daiktų dalinimosi platformos Dalinuosi.lt įkūrėjo ir vadovo Manto Živačevskio teigimu, žmonės dažnai renkasi išsinuomoti unikalią palapinę-burbulą, valtis, teleskopus, jachtas, sportinius vandens motociklus, vandens čiuožyklas: „Tai nėra labai įprastos pramogos ir jas renkantis reikia būti įsitikinus, kad žmogui tokia patirtis patiks. Be abejo, nakvynė neįprastoje palapinėje-burbule ar pasiplaukiojamas jachta yra kiek saugesni pasirinkimai – jie nebūtinai visiems sukels nepamirštamus prisiminimus, bet bent jau būsite įsitikinę, kad tokia dovana neliks nepanaudota. Juk dažnai tenka matyti, kad žmonės apie įvairius dovanų čekius paprasčiausiai pamiršta.“

Netikėta lėktuvu kelionė gali būti per daug netikėta

Norintys tikrai nustebinti artimąjį kartais padovanoja lėktuvo bilietus. Kartais tai baigiasi tiesiog fantastiškai – kartu su savo mylimu žmogumi arba draugais nuvykstate į egzotišką šalį ir praleidžiate puikų laiką. Tačiau kartais viskas baigiasi kiek liūdniau: jūs vykstate į užsienį be savo draugo, nes, pasirodo, tuo metu išvykti jis paprasčiausiai negali. Todėl tokios staigmenos geriau nedaryti ir prieš perkant kelionę kitam žmogui, rekomenduojame būtinai su juo pasitarti.

Živačevskis sako, kad dabar vis dažniau žmonės renkasi pakeliauti po Lietuvą: „mūsų platformos naudotojai dažnai, ypač pavasarį, išsinuomoja kelis dviračius ir tuomet keliauja aplink Lietuvą. Lietuvon.lt žemėlapis leidžia atrasti įspūdingiausias mūsų šalies vietas, esančias netoli, o dviratis – daug pamatyti leidžianti transporto priemonė, kuria ypač smagu naudotis šiltaisiais metų laikais. Tokia staigmena būtų daug mažiau rizikinga, kadangi beveik kiekvienas gali atrasti laisvą savaitgalį vienos ar kelių dienų trukmės kelionei po Lietuvą. O ir pamatyti čia tikrai yra ką!“

Bet kokia retai naudojama technika – prasta idėja

Norite padovanoti „GoPro“ kamerą, aukšto slėgio plovimo įrenginį ar panašų daiktą, kurį jums artimas žmogus naudos geriausiu atveju 2 kartus per mėnesį? Šiais laikais tokius daiktus daug labiau įprasta nuomotis tokiose platformose kaip Dalinuosi.lt, tad geriau nupirkti ką nors, kas būtų naudojama žymiai dažniau. Nesupraskite neteisingai, tokia technika dar nebūtų blogiausias galimas dovanos variantas, bet už kelis šimtus eurų tikrai galite pasirūpinti dovana, kuri apie jus žmogui primintų kasdien.

Žinoma, kai kurie žmonės turi specifinius hobius, kuriems tokie daiktai gali būti naudingi, bet tokiu atveju jie visą reikalingą įrangą jau greičiausiai turi. „Apskritai, žmonės vis rečiau dovanoja daiktus ir manau, kad tai yra puiki tendencija. Daiktai pasensta, lūžta ir galiausiai pasimiršta, o patirtys ir prisiminimai yra tai, kas lieka visam gyvenimui“, – argumentuoja M. Živačevskis.