Kaip veikia daiktų nuoma

Pasitarę su sėkmingiausiais daiktų savininkais, surinkome sąrašą patarimų, kuriais vadovaudamiesi galite padidinti savo daiktų nuomų skaičių!

Skelbimo informatyvumas

Viskas prasideda nuo pačio skelbimo. Rekomenduojame visada kuo aiškiau ir informatyviau išnaudoti pateiktus laukelius. Nurodykite ne tik kainą už parą, bet ir už savaitę. Jeigu taikote nuolaidas priklausomai  nuo nuomos laikotarpio – aprašyme būtinai tai aiškiai nurodykite. Turite galimybę daiktą pristatyti? Paminėkite tai ir nurodykite to sąlygas. Nuomojant išskirtinį daiktą – aprašyme paaiškinkite kam jis skirtas, įkelkite video, kuriame būtų parodyta kaip tuo daiktu naudotis. Jeigu nuomai naudojate savo, o ne dalinuosi.lt generuojamą sutartį – būtinai tą nurodykite pastabose. Nuomininkai yra linkę žymiai dažniau nuomotis daiktą, jeigu jiems nereikia žinutėmis išsiaiškinti kiekvienos detalės ir skelbimo informatyvumas yra vienintelis būdas į tuos klausimus atsakyti prieš vartotojui juos užduodant. Toks metodas sutaupo laiko ir jums, nes padidinsite tikimybę, kad žmogui, kuris kreipiasi į jus, jūsų sąlygos jau tinka.

Kaip veikia platforma

Įsivaizduokite, kad žmogus ieško tam tikro daikto. Google paieškoje išmetamas būtent jūsų skelbimas. Potencialus nuomininkas nedelsiant apsilanko platformoje ir nori, susipažinęs su sąlygom, jūsų daiktą išsinuomoti. Kadangi prieš tai mūsų sistema jam naudotis neteko – natūralu, jog procesas gali atrodyti painus. Tokių atvejų yra daug ir 9 iš 10 kartų – nuomininkas pasirinks tą savininką, kuris bus pasirengęs jam padėti ir paaiškinti kaip viskas vyksta. Jūsų kaip daiktų savininko pareiga – susipažinti kaip veikia platforma. Jeigu jūsų paklaus kaip reikia apmokėti ir jūs atsakysit, kad nežinot, nes nelabai domėjotės – patikimumo tai jums nepridės. Susipažinkite kaip veikia procesas iš nuomininko perspektyvos. Matydami, kad vartotojas naujas – iškart paaiškinkite kaip ir ką jam reikės padaryti. Nesuteikite jam galimybės suklysti.

Kaina

Niekam nėra paslaptis, kad nuomotis iš privačių asmenų yra pigiau. Tokia ir mūsų platformos esmė. Nuomininkas gauna daiktą pigiau, o savininkas užsidirba papildomų pinigų iš tuo metu nereikalingų savo daiktų. Nepaisant gražių tikslų, konkurencija egzistuoja ir pas mus! Jeigu nuomojat populiarius mūsų platformoje daiktus – įvertinkite kitų savininkų pateikiamas kainas. Pateikus žemesnę nei rinkos kainą, net jeigu paklausa mažesnė už pasiūlą – jūsų daiktas bus pasirinktas dažniau. Taip pat, verta atkreipti dėmesį į ilgalaikes nuomas. Dažniausiai populiarūs savininkai siūlo skirtingas nuolaidas, kurių dydis priklauso nuo nuomos laikotarpio. Išnuomoti daiktą ilgam laikotarpiui dažnai apsimoka, nes nereikės vykdyti daug susitikimų ir pasirašinėti daug sutarčių. Sutaupysite savo laiką!

Nuotraukos

Jeigu žiūri į du to pačio daikto skelbimus, su vienoda kaina, kurį pasirinksi? Žinoma tą, kuris turi gražesnę nuotrauką! Esame tokios būtybės, kuriems estetika svarbu, net tokiose situacijose, kur su nauda jos sieti negali. Ypatingai rekomenduojame pasistengti įkelti kokybiškas, aiškias nuotraukas. Nepridėkite į nuotraukas teksto, nefotografuokite tamsoje ar tik pusę daikto. Visi turite išmaniuosius ir jokių studijos sąlygų nereikia. Žinoma, jeigu nuomojate akivaizdų daiktą, kurių visų išvaizda daugmaž vienoda – nuotrauką galite pasiskolinti iš interneto. Nors ir iš interneto išsirinkti ‘teisingą’ nuotrauką pasistengti reikia. Taip pat, naudojantis kažkieno kito nuotrauka, būkite atsargūs dėl autorystės teisių.

Teisinga komunikacija

Viena iš pagrindinių klaidų, kurias savininkai daro susirašinėdami – atidžiai neperskaito nuomininko žinučių. Tokiu atveju praleidžiami klausimai ir žmonės negauna atsakymų ir turi klausti to pačio vėl. Pasistenkite pasitikrinti ar tikrai atsakėte į viską, ko klausiama. Po kiekvienos jūsų žinutės – nuomininkas gauna sms ir elektroniniu paštu įspėjimą, jog gavo žinutę. Dėl to, prašome stengtis atsakymus talpinti į vieną eilutę, o ne siųsti kelias atskiras žinutes po trumpą sakinį ar žodį. Kitas labai svarbus faktas – jūsų reagavimo laikas. Platformoje laukti kiekvienos žinutės ir pulti atrašinėti – nebūtina. Rekomenduojame įsijungti sms įspėjimus ir kiekvieną kartą potencialiam klientui jums parašius – gausite įspėjimą su nuoroda tiesiai į tą žinutę. Paspausite ant nuorodos galėsite greitai atsakysite į klausimus ir toliau tęsite savo veiklą. Tai dažniausiai užima vos keliasdešimt sekundžių. Dažniausiai žmonės, kad sulauktų greitesnio pasiūlymo, parašo iš karto keletui savininkų. Ilgas neatrašymas stipriai sumažina šansus, kad iš jūsų bus išnuomotas daiktas.

Reklama

Papildomo dėmesio jūsų daiktas gali susilaukti iš reklamos. Dalinuosi.lt rikiuoja daiktus pagal jų peržiūrių skaičių. Kuo daugiau peržiūrų jūsų daiktas turi – tuo aukštesnes pozicijas sąraše užims. Kuo aukštesnes pozicijas užims – tuo dažniau bus pastebėtas. Vienas iš paprasčiausių būdų savo daiktų reklamai – socialinės medijos. Pasidalinkite skelbimu savo paskyrose ir jūsų daiktas tikrai pakils pozicijose, o galbūt nutiks taip, kad kažkam iš draugų jūsų daikto ir prireiks! Kitas būdas – mokama reklama. Ją rasti galite nuėję į „Mano daiktai“, prie norimo reklamuoti daikto paspaudę „Redaguoti“ ir pasirinkę „Reklama“. Matysite tris reklamos variantus iš kurių galėsite išsirinkti sau priimtiniausią.

Dažniausiai užduodami daiktų savininkų klausimai ir atsakymai į juos

  • Ar fiziniai asmenys gali nuomoti daiktus? Taip, gali.
  • Ar nuomai siūlomas automobilis turi turėti KASKO draudimą? Ne, nėra būtina. 
  • Jei siūlomas automobilis neapdraustas KASKO draudimu, tačiau nuomininkas padaro avariją ir tampa kaltu, kas automobilio savininkui atlygina žalą? Žalą turi atlyginti nuomininkas pagal jūsų pasirašytą automobilio nuomos sutartį. 
  • Jei nuomininkas dėl greičio viršijimo gauną baudą, kas transporto priemonės savininkui atlygina žalą? Žalą turi atlyginti nuomininkas pagal jūsų pasirašytą automobilio nuomos sutartį. 
  • Ar galiu apdrausti savo nuomojamus daiktus? Ne, tokios galimybės dabar nėra. 
  • Kas nutinka jeigu mano daiktas yra sugadinamas arba negrąžinamas? Pasirašydami daikto nuomos sutartį nuomininkas įsipareigoja jos laikytis. Siekdami apsisaugoti nuo nesąžiningų nuomininkų prašykite užstato, nenuomokite savo daikto jeigu nuomininkas pasirodė įtartinas ar trūksta reikalingų asmens duomenų reikalingų nuomos sutarčiai sudaryti. 
  • Ar nuomojant automobilį gaunu nuomininko asmeninius duomenis (vardą,pavardę, asm.kodą ir kt..)? ar jis privalo pateikti savo asmens dokumentą? Nuomos sutartyje turi būti pateikti abiejų šalių kontaktiniai duomenys: vardas, pavardė, adresas, gimimo data bei telefono numeris. Atsiimant daiktą nuomininkas turi parodyti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
  • Ar privalo nuomininkas palikti užstatą atsiimadamas automobilį? Užstato palikimas yra daikto savininko ir nuomininko susitarimo reikalas. Jeigu yra sutarta dėl piniginio užstato palikimo – būtina užstato sumą įrašyti nuomos sutartyse.
  • Kada jūsų platformai sumokami mokesčiai ir kokie jie? Daiktų savininkui yra taikomas 10% + PVM komisinis mokestis, kuris yra išskaičiuojamas iš visos sandorio sumos. Skaitykite daugiau apie platformos mokesčius.